بنام خدا:


رفتارهای عجیب برخی کاربران و توصیه های من به بلاگرهای جوان :


در این پست قصد دارم برخی رفتارهای عجیب کاربران فضای مجازی اعم از مدیران سایتها و وبلاگها و انجمنها  و   کاربران عادی را بصورت مختصر بیان کنم . با مطالعه ی این پست عملا بسیاری از ابهاماتی که در ذهن شماست برطرف می شود و شما به پاسخ سوالاتتان می رسید  و در فضای مجازی با هیچکس درگیر نمی شوید و  اعصابتان بهم نمی ریزد  .

همچنین  تعدادی توصیه به بلاگرهای  جوان می کنم تا بعدا دچار دردسر نشوند .


+


برخی از رفتارهای عجیب و غریب کاربران فضای مجازی  :


پیشنهادات  و درخواستهای عجیب و  غریب  از  مدیر  سایت یا وبلاگ  یا انجمن که عملا  این پیشنهادات و درخواستها  در بسیاری از موارد  با سیاستها و اهداف سایت یا وبلاگ یا انجمن ،  سازگار نیست و در تضاد است و طبیعی است که مدیران سایتها و وبلاگها و انجمنها  در مقابل این درخواستها   ، بی اعتنایی کنند یا  پاسخ مناسبی ندهند که این امر موجب دلخوری و ناراحتی کاربران می شود . درحالیکه ان کاربر اصلا نمی داند که  علت عدم پاسخگویی از طرف مدیر سایت یا وبلاگ یا  انجمن  ، مداخله ی بیجای کاربر در کار سایت و  ناسازگاری و عدم امکان  اجرای پیشنهاد می باشد.

+

در چنین مواردی  راه حل  آنست که سایتها و وبلاگها  و انجمنها ؛    یا بخش نظرات را  کاملا غیرفعال کنند   ( مثل وبلاگ گلاسری که اکثر اوقات بخش نظرات را غیرفعال می کند تا با پیشنهادات غیرمنطقی و نظرات  جنجالی  و تحریک کننده ی  بعضی از کاربران روبرو نشود و از کار اصلی اش یعنی تولید محتوا  عقب نیفتد )   یا انرا کنترل کنند یعنی برای تایید شدن نظرات از  گزینه های تعبیه شده استفاده کنند  یا اینکه طی یک پست ثابت  رسما  اعلام کنند که  نظرات حاوی اسپم   تایید و منتشر نمی شوند .

+

اسپم هزار معنای  مختلف دارد . یکی از موارد اسپم ،  درخواستهای غیرمنطقی و دخالت در کار مدیر سایت یا وبلاگ می باشد .

+

مدیر  یک سایت یا وبلاگ هرگز نباید  به برخی پیشنهادات  کاربران  تن بدهد . زیرا بسیاری از پیشنهاداتی که کاربران ارائه می دهند با اهداف و سیاستهای سایت و وبلاگ همخوانی ندارد و اگر این پیشنهادات را قبول کنید فردا باید منتظر  آن باشید که موجی از پیشنهادات غیرمعقول  به سایت یا وبلاگتان سرازیر  شود و توقع کاربران بی جهت افزایش  یابد و اگر   به هر دلیلی نتوانید به خواسته های کاربران  عمل کنید  موجی از  نظرات تند و آتشین  و حتی توهین آمیز  روانه ی سایت یا وبلاگتان می شود و  عملا  یک جنگ  بزرگ  رخ  می دهد و اعصاب و روانتان  داغون می شود .

+

دقیقا مثل نظرات توهین آمیزی که مدتی قبل وارد وبلاگ گلاسری شد و موجب شد مدیر قبلی وبلاگ گلاسری یعنی آقای محمدی ناراحت شود و  این وبلاگ را رها کرده و آنرا به من واگذار کند .

متاسفانه برخی افراد نه فقط قدر زحمات آقای محمدی مدیر سابق وبلاگ گلاسری را ندانستند بلکه حتی به ایشان توهین و فحاشی هم کردند که من خیلی سریع  نظرات این افراد را بعنوان هرزنامه به سیستم بیان ارسال کردم و این افراد را مسدود کردم .

+

من از مسدود کردن کاربران خاطی و گستاخ و بی ادب  هیچ ترسی ندارم. 

+

 اگر کاربر  انتقادی  یا اعتراضی دارد باید محترمانه و مودبانه  و بدون منت  انتقاد کند  و یا   دلیل منطقی برای انتقادش بیاورد نه اینکه فحش دهد یا توهین کند .

+

من  شخصا هر نوع توهین و فحاشی را قاطعانه و بدون ترس پاسخ می دهم یعنی   کاربر خاطی را مسدود می کنم و  نظراتش را بعنوان هرزنامه به سیستم بیان ارسال می کنم   و اصلا از اینکار  پشیمان نمی شوم .

+

حتی اگر اینکار  باعث ریزش مخاطب شود و فالوورها  ،  وبلاگ گلاسری را قطع دنبال کنند .  اگر کسی از وبلاگ گلاسری متنفر است همین الان  وبلاگ گلاسری را قطع دنبال کند .  حوصله ی منت کشی ندارم .  توقع ندارم  وبلاگ گلاسری و  مرا  تحمل کنید .

+

اگر در  برخی پستها از بلاگرهای  بیان درخواست کردم که وبلاگ  گلاسری را دنبال کنند  فقط بخاطر این بود که می خواستم  دانش و علم خودم  را در اختیارشان قرار دهم . اما  الان حس می کنم که درخواستم احمقانه بوده و به زور نمی توانم بلاگرها را به سمت خودم بکشانم .

+

بنابراین توصیه می کنم شما نیز کاربران گستاخ و بی ادب را  مسدود کنید و نظراتشان را بعنوان هرزنامه به سیستم بیان ارسال کنید  و اشتباه  مرا  مبنی بر درخواست دنبال شدن تکرار نکنید . بله درخواست دنبال شدن اشتباهی بود که من و  آقای محمدی مرتکب شدیم و دیگر این اشتباه را تکرار نمی کنم .

+

شما نیز هرگز از بلاگرها درخواست نکنید که شما را دنبال کنند . بگذارید اگر خودشان تمایل  داشتند وبلاگتان را دنبال کنند.  اشتباه من و مدیر قبلی وبلاگ گلاسری را تکرار نکنید.  ما دونفر  اشتباه کردیم  که چنین تقاضایی کردیم . شما اشتباه ما را تکرار نکنید .

+

در رابطه با  تبادل لینک هم  هرگز  تقاضای تبادل لینک نکنید زیرا بیش از 90 درصد  بلاگرهای بیان اصلا  از  تبادل لینک  خوششان  نمی  آید . پس خودتان  را  تحقیر نکنید و عزت نفس  داشته باشید . اشتباه من و آقای محمدی مبنی بر  تقاضای  تبادل  لینک را  تکرار  نکنید . 

اصلا  تبادل لینک  را  کاملا  فراموش کنید .  

+

توصیه می کنم گزینه ی ارسال نظر به صورت ناشناس را حتما   و سریعا غیرفعال کنید .  بسیاری از کاربران گستاخ و بی ادب  و فضول  بصورت ناشناس وارد وبلاگ یا سایت شما شده و به شما توهین و فحاشی می کنند  یا در کار شما دخالت می کنند .

حتما این گزینه را غیر فعال کنید .  همین الان گزینه ی  ارسال نظر به صورت ناشناس را در تنظیمات وبلاگتان غیرفعال کنید  وگرنه کاربران خاطی و  گستاخ  خیلی راحت به شما توهین می کنند یا در کار شما  دخالتهای بیجا می کنند .

+

توصیه می کنم  کد امنیتی را سریعا فعال کنید . هرگز به درخواستهای بلاگرها مبنی بر غیرفعال کردن کد امنیتی  اهمیت ندهید . نگویید اینکار صمیمیت و دوستی را نابود می کند . خیر  . اینکار  مانع از ورود اسپم به وبلاگ یا سایتتان می شود  و امنیت وبلاگتان را افزایش می دهد .  این  توصیه کاملا به نفع خودتان است . دقیقا مثل سایتهای حرفه ای  ،  کد امنیتی را  فعال کنید .

+

یادتان باشد شما بعنوان مدیر سایت یا وبلاگ  ، بیشتر از کاربران ،    خیر و صلاح  و  سیاستهای سایت و وبلاگتان را می دانید و عملا کاربران هرگز نمی دانند که هدف شما از  تاسیس سایت یا وبلاگ چیست .

+

به قول معروف :  صلاح مملکت خویش خسروان دانند .

+

اجازه ندهید کاربران  پیشنهاداتی از قبیل  تعویض قالب وبسایت یا وبلاگ یا سایر پیشنهاداتی که اصلا ربطی به انها ندارد  به شما بدهند . اگر چنین پیشنهاداتی دادند به ارامی از کنار انها رد شوید  و اعتنا نکنید .

+

این شما هستید که تشخیص می دهید از کدام قالب استفاده کنید نه کاربر .  این موضوع به کاربر هیچ ربطی ندارد .  نگران نباشید این سیاستها و توصیه های امنیتی   هرگز دوستی و برادری را نابود نمی کند .

+

بعضی از بازدید کنندگان ،  وبلاگهای با قالب زیبا و  گرافیکی را دوست دارند و از شما درخواست می کنند که چنین قالبهایی را برای وبلاگ یا سایتتان  بگذارید .

+

این درحالیست که قالبهای گرافیکی اکثرا  سنگین و حجیم هستند و موجب کند شدن  فرایند  لود سایت و  وبلاگ می شوند . کند شدن  سرعت وبلاگ خودش یک عامل فراری دهنده ی بازدید کنندگان واقعی  است.

+

ضمنا  چنین قالبهایی هم به پردازنده ی رایانه ی خودتان و هم به پردازنده ی رایانه ی بازدید کنندگان  واقعی فشار فراوان وارد می کنند و عملا شما  بازدید کنندگان واقعی  را از دست می دهید .

+

هرگز سرعت و کارایی وبلاگ و سایت را فدای زیبایی و  جلوه های سنگین گرافیکی نکنید .

+

اگر  به سایتهای معتبر  خارجی نگاهی بیاندازید از مشاهده ی قالبهای ساده ی معمولی در این سایتها  تعجب می کنید .

+

 در برخی موارد برخی کاربران  مدام اصرار دارند که  برای شما قالب حرفه ای طراحی کنند . درحالیکه شما خیلی بهتر از این افراد می دانید که قالبی که انتخاب کرده اید مناسبتر است  و نیازی به قالب حرفه ای ندارید .

پس به این پیشنهادات هم توجه نکنید .  همین قالبهای استاندارد که در اختیار شماست  کاملا مناسب هستند .

+

+

مورد بعدی از پیشنهادات عجیب کاربران انست که از مدیر سایت یا وبلاگ می خواهند که  پست ثابت بگذارد یا نگذارد !!!!

+

مورد عجیب دیگر آنست که شما مثلا یک  سایت  مرجع ساخته اید که کاربرد مشخص و معینی دارد ولی کاربری پیدا می شود و از شما  درخواست می کند  که برخی از موارد را به کاربردهای سایتتان اضافه کنید و  اصلا توجه نمی کند که اینکار تا چه حد دشوار و وقتگیر است و شما را از تولید محتوای جدید  باز می دارد . چون شما مجبورید تمامی پستهای وبلاگ یا سایتتان را از اول ویرایش و بازنشر کنید که اینکار واقعا  خسته کننده و زمانبر است .

پس نباید به این درخواست   تن بدهید . چون شما بعنوان مدیر وبلاگ یا سایت  عملا خودتان بهتر تشخیص می دهید که محتوای وبلاگ یا سایتتان  شامل چه چیزهایی باید باشد .  این موضوع هیچ ربطی به کاربران و بازدید کنندگان ندارد.

من به این درخواست تن دادم و الان پشیمان هستم .  شما این اشتباه مرا  تکرار نکنید .  کاربرد   وبلاگ  و  وبسایت را شما تعیین می کنید نه بازدید کننده  .

+

مورد عجیب دیگر  آنست که برخی وبلاگها و سایتهای قدیمی که یک زمانی شما از انها سوالی کرده اید  حالا  وقتیکه می بینند شما بدلیل  عدم  اجابت  درخواستتان از طرف انها به انها  اعتراض می کنید و به درخواست غیرمنطقی شان  جواب رد  می دهید    ارشیوی از سوالات چند ماه پیش  دوست شما را به رخ شما می کشند و منت می گذارند که بله تو انروز هیچی  نمی دانستی و  توقع داشتی من به همه ی سوالاتت جواب بدهم که من با صبر و حوصله  به همه ی سوالاتت جواب دادم    ولی  الان  خودت توقعات بیجا داری و دیگر چنین رفتاری نداشته باش و رعایت کن !!!!

+

جالب اینکه من از ایشان تقاضای تبادل لینک کردم و ایشان مخالفت کرد ولی هرگز  دلیل مخالفتش را  نگفت و بجایش  سوالات  قدیمی  دوستم  آقای محمدی را به رخ من کشاند  و مرا  به پرتوقعی  و  منت گذاری و  ...   متهم  کرد. 

+

تکرار می کنم  هرگز  تقاضای  تبادل لینک نکنید که  تحقیر  و بی عزت  می شوید  . توی  بیان نباید  تقاضای  تبادل لینک کرد .  اصلا  گور  بابای  تبادل  لینک .  تبادل  لینک  از  شخصیت  و عزت  من و شما   مهمتر  و ارزشمندتر  نیست .  اشتباه مرا  تکرار  نکنید . 

+

 این رفتاری  که این بلاگر قدیمی با من کرد نوعی منت گذاری همراه با تعیین تکلیف و تهدید  بود و   عملا رفتاری غیرحرفه  ای است که متاسفانه توسط برخی وبلاگهای قدیمی  رخ می دهد . عملا این بلاگرهای قدیمی با اینکارشان به خیال خودشان  بلاگر جدید را  محکوم کرده و حرفها و سوالات قدیمی او را با سوالات جدیدش مقایسه کرده و از مجموع آنها برعلیه خود او  استفاده می کنند !!!

+

دقیقا مثل دادگاه که در ان هر حرفی بزنید برعلیه خودتان بکار می رود و بهتر است که سکوت کنید .

+

هرگز اجازه ندهید که برخی بلاگرهای قدیمی ، سوالات قدیمی شما یا دوستانتان را به رخ شما بکشند و بر سر شما منت بگذارند و شما را به تناقض گویی  و بیسوادی و  فراموشی و  متوقع بودن  متهم کنند و در کار شما دخالت کرده و برای  شما  تعیین تکلیف کنند یا  شما را تهدید کنند .

+

جالب اینکه این افراد از جملاتی شبیه به این که بسیار زننده است استفاده می کنند :

1-  رعایت کن      ( تعیین تکلیف آمرانه  با چاشنی تهدید   )

2- دیگر چنین رفتاری نداشته باش      ( تهدید  و  ارعاب از نوع شدید  )

3- اینقدر توقع نداشته باش     ( تهمت و افترا و تعبیر کردن خواسته های معقول به توقع !!! )

4- اینقدر منت نگذار !!!!   ( تهمت و افترا و  وارونه کردن واقعیت . خودشان خدای منت هستند)

5- دخالت نکن   ( خودشان  خدای دخالت کردن در امور  وبلاگها هستند ولی خبر ندارند . )


این افراد عمدتا پاسخ  خوبیهای شما را  به بدی  می دهند و   نمک نشناس هستند . یعنی زحمات شما ر ا نادیده می گیرند .  اهل دخالت و منت گذاری هم هستند .


این  عبارات کوتاه در بسیاری از سایتها و انجمنها و وبلاگهای ایرانی دیده می شود و عملا نویسنده ی این جملات اصلا نمی داند که این جملات  بار منفی دارند و موجب تخریب روحیه ی فرد مقابل می شود .

این جملات ناشی از حسادت  و غرور  بلاگرهای قدیمی و کاربران قدیمی سایتها و انجمنها   می باشد .

+

هرگز اجازه ندهید که شخصی از این  عبارات تحقیر یا تهدید کننده  استفاده کند . اگر استفاده کرد شما هم سعی کنید پاسخی مناسب و مودبانه  و منطقی  به او بدهید که خودش هم بفهمد که باید برخی قوانین و نکات را رعایت کند و بداند که همه در مقابل قانون ،  برابرند .

+

این جملات مخرب در انجمنها و سایتهای تخصصی  بیشتر دیده می شود و  واقعا روان و اعصاب ادم را  داغون می کنند .  سوال من از این افراد اینست :  ما دقیقا چه چیزی را باید رعایت کنیم ؟؟؟؟؟!!!!!!


خود این افراد هیچ حد و مرزی را رعایت نمی کنند . بخصوص توی  انجمنها و سایتهای بزرگ .

+

+

هرگز اجازه ندهید که بلاگرهای قدیمی یا  کاربران قدیمی در انجمنها  یا سایتها  تعداد پستها یا رتبه ی  کاربری خود را به رخ شما بکشند .  تعداد پست اصلا  ملاک نیست .  کیفیت و کارایی پستها ملاک است . 

رتبه ی کاربری یا تعداد یا رنگ  ستاره های هر کاربر   هم اصلا ملاک  نیست . 

+

من  شخصا  کاربران بیسواد فراوانی را که رتبه ی کاربری بالایی داشتند  و ستاره های رنگین فراوانی کسب  کرده بودند در انجمنها و سایتهای تخصصی دیده ام . این افراد بشدت مغرور و انتقاد ناپذیر هستند  و البته بشدت بی سواد .

+

رفتارهای این افراد عملا از روی سرسنگینی و غرور و تکبر  و تعصب می باشد .

+

این رفتار زشت و زننده عملا ناشی از غرور و تکبر  و حسادت   این افراد می باشد .  تا می توانید از این افراد دوری کنید . هرگز با آنها دهان به دهان نشوید و خودتان را  بی عزت نکنید .

+

در مقابل این افراد سکوت کرده و اجازه دهید در غرور و تکبر خودشان غرق شوند. این افراد بشدت بی منطق هستند پس نمی توانید انها را از اشتباهاتشان  مطلع  کرده و  از گمراهی بیرون بیاورید .

+

+

من در زندگی  هزار جور ادم مختلف دیده ام و همیشه اهل مطالعه و تحقیق و کسب علم و تجربه بوده ام و در فضای مجازی نیز همیشه تحقیق و تفحص و  مطالعه کرده و تجارب فراوانی کسب کرده ام . پس  بیسواد  نیستم و البته  استاد همه چیز دان هم نیستم . هنوز درحال کسب علم و تجربه هستم .  یادتان باشد  هیچکس کامل نیست .

+

17 سال  کار شبانه روزی با کامپیوتر  و کسب تجربه و  ایجاد ارتباط با کاربران فضای مجازی در سایتها و وبلاگها و انجمنهای تخصصی  عملا باعث شده که تجربیات فراوانی کسب کنم .

+

اگر می بینید که  در اکثر اوقات نمی توانید در وبلاگ گلاسری  نظر بدهید یا حتی  لایک و دیسلایک کنید بدلیل خاطرات و  اتفاقات تلخی است که از هنگام ورود به سیستم وبلاگدهی بیان  با انها مواجه شده ام و عملا   شاید هیچوقت   بخش نظر دهی و نظرسنجی وبلاگ گلاسری فعال نشود .

+

بهرحال برخوردهای بد و نامناسب برخی بلاگرهای قدیمی  عملا  موجب شده که نتوانم روی کارم تمرکز کنم و مجبورم  مجددا   بخش نظرات را غیرفعال کنم .  

+

 من  نازک نارنجی  و  تی تیش  مامانی و لوس و پرتوقع نیستم ولی همانطور که در پاسخ به سوالات بلاگرها  محترمانه  جواب می دهم انتظار دارم بلاگرها هم محترمانه  رفتار کنند .   آیا  این انتظار  ، بجا و معقول نیست ؟؟؟ 

آیا من شخصی پرتوقع  و لوس  و  بچه ننه  هستم ؟؟!!!!!

+

من به شما بلاگرهای جوان توصیه می کنم که  گول  این حرفها و  نیش و  کنابه ها  را  نخورید و نترسید . این حرفها همگی تحریک کننده هستند مبادا عصبانی شوید  و پاسخ دهید چون یک جنگ  احمقانه  رخ می دهد .  پس هرگز   اشتباهات مرا تکرار نکنید . بله من اشتباه  کردم که  تحریک شدم و جواب دادم .  شما  لطفا  اشتباهات مرا  تکرار نکنید .

+

+

+

من از بیان کردن اشتباهاتم هیچ  ترسی ندارم  و  این شجاعت را دارم که بگویم اشتباه کرده ام .   قبول دارم که خیلی جاها اشتباه کردم ولی الان دارم از اشتباهاتم درس می گیرم .  شما لطفا اشتباهات مرا تکرار نکنید .  

+

در بلاگ بیان  همه جور  ادمی را می توانید پیدا کنید با افکار و عقاید و رفتارهای مختلف .

+

هم  ادم خوب و با مرام و با معرفت و خوش اخلاق  و عاقل  پیدا می کنید هم ادم  بد و  حسود و بداخلاق و منت گذار  و هم ادمهای  میانه رو   و  معتدل که سرشان توی لاک خودشان است و شما با  آنها مشکلی نخواهید داشت .

+

هروقت نظر جدید وارد وبلاگ گلاسری می شود یا  پاسخی دریافت می کنم  از شدت اضطراب   قلبم توی دهنم  می آید و قبض روح می شوم  که مبادا یک  نظر  حاوی توهین یا تهمت یا تهدید  وارد وبلاگ شده باشد و اعصابم را به هم زند .

+

بنابراین مجبورم  تا مدتی طولانی    بخش نظردهی و نظرسنجی را  غیرفعال  کنم .  چون گویا  اوضاع  وبلاگهای بیان  خوب نمی شود و افراد بدبین و منفی باف و مغرور و متوهم  هنوز هم فعالند و عملا  روز ادم را به شب تبدیل می کنند .

در مورد نظردهی و نظر سنجی  هیچ توصیه ای نمی کنم . همان  توصیه های بالا برای شما  کافیست .

+

+

+

+

این توصیه هایی که کردم خطاب به بلاگرهای جوان بود چون  نمی خواهم اون بلاهایی که بر سر خودم  آمد بر سر شما  جوانها  هم بیاید .

+

+

راست گفته اند :  دوری و دوستی . 

+

من هرگز خودم را  انسانی کامل و بی عیب نمی دانم  و معتقدم که  من نیز عیوب اخلاقی و رفتاری فراوانی دارم و باید خودم را اصلاح کنم  و  آدم بشوم  .

+

بنابراین  برخلاف برخی بلاگرها که فقط بلدند دیگران را  محکوم کنند  ، من  شخصا اعتراف می کنم که  اشتباهاتی داشته ام و الان نیز  دارم اشتباه می کنم که این مطالب را می نویسم و برای خودم و وبلاگم دشمن تراشی می کنم .

+

اما خب  این مطالب همگی تجربیات تلخی بود که تا به امروز در بیان کسب کرده ام . از طرفی دیگر من وظیفه دارم  حرف حق  بزنم اگرچه همه ی مردم روی کره ی زمین از من متنفر و بیزار شوند.

+

+

این پست  هرگز به معنای خداحافظی از بیان نیست . اگر خدا عمری بدهد به روال عادی کارم در این وبلاگ ادامه می دهم و  پستهای جدید را منتشر می کنم .

+

فقط خواستم به بلاگرهای جوان بگویم که در بیان خیلی  مواظب رفتار و گفتارتان باشید و احتیاط کنید و گرنه به دردسر می افتید .

من که اینهمه احتیاط کردم و ادب را رعایت کردم و برخوردم دوستانه بود این بلاها  بر سرم آمد .  اگر  بی ملاحظه  و بی احتیاط بودم خدا می داند الان من و وبلاگ گلاسری سر از کجا در اورده بودیم .

+

+

پس لطفا احتیاط کنید و  به کسی باج ندهید و البته سعی کنید بعنوان مدیر وبلاگ  از اختیاراتتان استفاده کنید و اجازه ندهید دیگران به شما دستور دهند و  در کارتان دخالت کنند .  هرگز  با بلاگرها  دهن به دهن نشوید و سکوت کنید .  می دانم که خیلی سخت است ولی لطفا تحمل کنید .

+

یادتان باشد  وبلاگ نسخه ی رایگان  وبسایت است که البته دامین مستقل ندارد و زیر مجموعه ی یک سایت مثل بیان می باشد   و مستقل نیست  مگر اینکه  دامین و هاست بخرید و خودتان  را  خلاص کند .

منظورم اینست که شما بلاگرها  دستکمی از  وب مسترها ندارید پس نگذارید بازدید کنندگان به شما دستور یا پیشنهاد دهند و در کارتان دخالت کنند .

+

شان خود را بعنوان مدیر وبلاگ حفظ کنید .  عضو شبکه های اجتماعی  نشوید که کاربران این شبکه ها اصلا حرمت شما  را نگه نمی دارند و  به چشم یک کاربر عادی به شما نگاه کرده و حتی بی جهت به شما توهین می کنند .

+

 کلا  شبکه های اجتماعی محیطی کثیف و غیراخلاقی هستند .  یک بلاگر عاقل عضو هیچ شبکه ی اجتماعی نمی شود   تا فحش خور  نباشد .

عضو هیچ سایت یا  انجمن هم نشوید چون انجا هم به شما بی احترامی می شود .

+

جعبه ی  آخرین نظرات را هم  غیرفعال کنید .  کلا سعی کنید زیرک  و  رند و بی باک   باشید .  هرگز به اشتهای مردم  غذا نخورید و  به کسی باج ندهید . 

نترسید  این توصیه ها   دوستی بین شما و سایر بلاگرها را نابود نمی کند . بالاخره از میان هزاران بلاگر یک نفر پیدا می شود که حرفهای شما را درک کند و با شما  تا ابد دوست باشد .  پس نگران از دست دادن دوستان  و فالوورها   و  بازدیدکنندگان نباشید .

+

توی حرفهای  من  در گذشته   تناقض  و ضد و نقیض  زیاد دیده می شد  و  گاهی  اوقات به جاده ی خاکی می زدم و برخی اوقات  خودکشی  حرفه ای می کردم  ( مثل  همین  پست که یک خودکشی بزرگ است  و مرا بی اعتبار می کند و از چشم شما می اندازد  )  شما اینکار را نکنید .  اینکار از اساس اشتباه است  .

+

یادتان باشد که ادمهای زیرک  و باهوش   خیلی راحت  می توانند نقاط ضعف و تناقض گویی های شما را کشف کرده و به رختان بکشند . پس خیلی مراقب نوشته هایتان باشید  و به  ادمهای زیرک و باهوش  گزک  ( بهانه)  ندهید .

+

پستهای جنجالی ( مثل این پست )    ارسال نکنید . این هم یک اشتباه است که من مدام مرتکب می شوم   .  لطفا از اشتباهات من درس عبرت بگیرید . 

+

هرگز  زحمت خودتان را زیاد نکنید و تکلیفتان را روشن کنید . هرگز  وبلاگتان را به یک وبلاگ همه منظوره  تبدیل نکنید و فقط  روی یک موضوع تمرکز کنید .  این هم یک اشتباه دیگر بود که مدتی پیش  مرتکب شدم .

+

هرگز خودتان را تحقیر نکنید و  همیشه  از حقوق خود دفاع کنید و برای پستهای  جنجالی تان دلایل منطقی بیاورید .

+

بخش اول جمله ی بالا  یعنی اشتباه یعنی من نباید اینقدر خودم را در این پست تحقیر کنم .  بخش دوم جمله ی بالا  یعنی کار درست و معقولانه   که شاید  تنها کار عاقلانه ای باشد که من انجام داده ام .

+

هرگز زیاد شوخ طبع نباشید .  هرگز  شوخی و  جدی را با هم توی یک متن نیاورید . این هم یکی از اشتباهات من بود  چرا که مخاطب  ،حرفهای شما را  جدی نمی گیرد و شما را  فردی ابله و سبک مغز   و متوهم  تصور می کند .  از این اشتباه نیز درس عبرت بگیرید .

+

هرگز   مغرور نشوید و نگویید که وبلاگ ما  برخلاف وبلاگ گلاسری  اصلا  حاشیه ساز نیست و ما عاقل هستیم و اینهمه  خل بازی  از خودمان در نمی اوریم .

+

من نیز یک زمانی برخی افراد را مسخره می کردم و انها را خل و چل  و بی سواد تصور می کردم و  الان دارم تاوان پس می دهم . این هم اشتباه دیگری بود که الان از ان درس گرفته ام .

+

هرگز پستهای طولانی و کسل اور مثل این پست را منتشر نکنیدبازدید کننده  حوصله ندارد و 10 خط در میان ، پستهای شما را می خواند  و حتی ممکن است  خمیازه بکشد و  خوابش ببرد . این هم یکی دیگر از اشتباهات رایج من  می باشد  . لطفا این اشتباه مرا  تکرار نکنید .

+

هرگز توصیه های خودتان را فراموش نکنید . این هم یکی از اشتباهاتم بود که به  دیگران توصیه کردم ولی برخلاف توصیه هایم  رفتار کردم و تاوانش را  پس دادم .

+

پستهای جنجالی  مثل  این پست را فقط زمانی ارسال کنید  که  واقعا  به شما  ظلم شده باشد و  یا به شما  توهین کنند یا تهمت بزنند  و قدر زحمات شما را نشناسند و  خوبیهای شما را  با بدی  پاسخ بدهند .

+

این  پست جنجالی فقط به خاطر رفتارهای غیرحرفه ای  برخی بلاگرها  بود   وگرنه من مرض ندارم  که ماهی  20  بار خودکشی حرفه ای بکنم و خودم را از چشم شما بیندازم .

البته قصد داشتم برخی اشتباهات شخصی خودم را به شما بگویم که شما  مرتکب این اشتباهات نشوید تا به سرنوشت دردناک  من و وبلاگ گلاسری  دچار نشوید .

+

 آخرین توصیه :  هرگز وبلاگهایتان را حذف نکنید و اگر حذف کردید سریعا انها را احیا کنید چون ممکن است یک نفر که با شما دشمنی دارد با سو استفاده از  وبلاگ قدیمی تان  شما  را بی اعتبار کرده  و حتی  به دردسر  بیندازد  .

من اشتباه کردم و  4 تا از   5  وبلاگم   را  حذف  کردم و  الان می روم که  انها را  احیا کنم .  شما از این اشتباهی که من کردم  درس عبرت بگیرید .  یا وبلاگ  اضافی نسازید یا اگر ساختید  حذف نکنید .  لطفا  اشتباهات مرا  تکرار نکنید  .

+

+

اینها تجربیات من بودند که دوست داشتم  به شما انتقال دهم .

+

+

+


علی  صمدی  - وبلاگ گلاسری

http://glossary.blog.ir