بنام خدا

در این پست قصد دارم توضیح مختصری درباره  موضوعات وبلاگ گلاسری بدهم . 

اولین و مهمترین موضوع وبلاگ گلاسری  ,  فهرست لغات انگلیسی می باشد که من  همه ی پستهای حاوی این نوع مطالب را در این موضوع قرار می دهم . 

+

موضوع بعدی , ترجمه است . من قصد دارم برخی متون کوتاه ادبی شامل داستانکهای انگلیسی را ترجمه کنم که در این حالت ,  داستانک همراه با ترجمه اش ,  در موضوع ترجمه  قرار می گیرد . 

این بخش فقط شامل ترجمه است و هیچ تفسیر شخصی یا نقد ادبی روی داستانکها  اعمال نمی شود.  تفسیر و نقد داستانکها و سایر  متون انگلیسی را در بخش  نقد ادبی  قرار می دهم . 

+

بخش بعدی , گرامر است که تمامی پستهای مربوط به آموزش گرامر زبان انگلیسی  در این بخش دسته بندی می شوند . 

+

بخش بعدی , مقاله نویسی است که در این بخش تمامی پستهای مربوط به مقالات ادبی  و  غیر ادبی ( فنی و متفرقه ) خودم را  قرار  می دهم . این مقالات شامل مقالات شخصی خودم می باشند. 

تمام پستهای طولانی  و  کسل کننده ی وبلاگ  گلاسری  را در این بخش قرار می دهم . مثل پست " جنون جوانی" . 

+

بخش بعدی , نویسندگی است . در این بخش , داستانکهای شخصی خودم را می نویسم . من علاقه ی خاصی به نوشتن داستانک دارم . معتقدم یک داستان هرچقدر  کوتاهتر باشد بهتر است . چون مردم  وقت و حوصله ندارند رمان بخوانند . 

ضمنا داستانک نویسی هنر بزرگی است که فقط نویسندگان حرفه ای و بزرگ مثل ارنست همینگوی  از عهده ی آن برمی آیند . پس دوست دارم خودم را محک بزنم و ببینم آیا می توانم چنین هنر بزرگی را از خودم بروز بدهم یا نه . 

+

در بخش نقد ادبی , داستانکها و مقالات شخصی و تمامی نوشته ها و پستهای  خودم را نقد و  بررسی می  کنم .  من  دیگه قصد ندارم  هیچکس یا هیچ چیزی  را  نقد  کنم .  فقط  خودم  را نقد می کنم.  من آدمی  محتاط  و  محافظه کارم وخودم  را به دردسر نمی اندازم . 

تمامی نقدها و  پستهای جنجالی که قبلا  نوشته ام  از نظر من مقاله هستند وهمه ی آنها را در لفافه و بصورت سربسته نوشته ام تا وبلاگم سر از ناکجاآباد  در  نیاورد . 

اگر قرار باشد کسی را نقد کنم آن شخص خودم هستم . عملا این وبلاگ قصد دارد از حاشیه بیرون آید و خودش را  تطهیر کند . 

بنابراین از این لحظه به بعد  هیچ شخص حقیقی (انسان) و حقوقی (سازمانها و ادارات و وزارتخانه ها  , شرکتهای دولتی و خصوصی  , نهادها و  ارگانهای دولتی , موسسات , سایتها و وبلاگها  و انجمنها  و ... )  را  نقد نخواهم  کرد . 

فقط نوشته های وبلاگ  خودم  را  نقد می کنم . 

+

در بخش نمایشنامه  سعی می کنم  از ذهن خودم  نمایشنامه بنویسم !!!

کاری به نمایشنامه های دیگران ندارم مگر برای الهام گرفتن . 

+

در بخش مکتبهای ادبی , سعی می کنم مکتبها و سبکهای مختلف ادبی را تشریح و بررسی کنم . 

در این بخش  آثار ادبی نویسندگان  خارجی  را  از  لحاظ  سبک و مکتب  بررسی  می کنم. 

با نویسنده های  ایرانی  کاری ندارم . چون حوصله ی  دردسر  ندارم. 

+

در بخش شعر انگلیسی سعی می کنم اشعار انگلیسی شاعران خارجی را  آورده و تفسیر کنم . اینکار فقط یک تفسیر شخصی است و از نظر من  نقد محسوب نمی شود. 

+

در بخش زبانشناسی , مباحث مربوط به علم زبانشناسی و روانشناسی زبان  مطرح می شود . یعنی چیزی شبیه به پست دنیای عجیب زبانها  به اضافه ی  مباحث کلاسیک و استاندارد  و  معتبر  علم  زبانشناسی از  دیدگاه زبانشناسان معروف جهان . 


+

بخش دیکشنری ,  تک تک دیکشنریهای چاپی و نرم افزاری را  معرفی و بررسی می کند. 

+

بخش ساختار زبان براساس درس ساخت زبان فارسی و درسهای مشابه در رشته ی انگلیسی  ایجاد شده است . 

+

در بخش زندگینامه ,  مختصری از زندگی مزخرف خودم  و البته زندگی ارزشمند نویسندگان  خارجی را می نویسم !!!

+

بخش پردازش زبان انگلیسی  درواقع   مهندسی معکوس زبان انگلیسی می باشد که در این مورد از مشاوره ی زبانشناسان و مهندسین نرم افزار و متخصصین هوش مصنوعی  کمک می گیرم . چون یک مبحث بسیار پیچیده و تخصصی است و به رشته های زبانشناسی و مهندسی کامپیوتر مربوط می شود. 

+


در بخش اصطلاحات عامیانه ی زبان انگلیسی ,  لغات و اصطلاحات و جملات عامیانه ی مردم انگلیسی زبان را می نویسم.  مثل اصطلاحات کوچه بازاری و خیابانی و عامیانه رایج بین انگلیسیها . 

+

بخش مشکلات تلفظ لغات انگلیسی , به مشکلات رایج در تلفظ تک تک لغات انگلیسی می پردازد . 

+

بخش استثنائات زبان انگلیسی نیز استثنائات گرامر زبان انگلیسی را مطرح می کند

+

بخش ادبیات اروپا  و آمریکا براساس دروس مربوطه در رشته ی زبان و ادبیات انگلیسی , محتوا تولید می کند. 

+


بخش نویسندگان ایران و جهان ,  ضمن معرفی نویسندگان معروف , تعدادی از آثار  معروفشان را معرفی کرده و بطور کلی در مورد هر اثر یک نظر شخصی ارائه می کند.  در این بخش هیچ اثری نقد نمی شود و فقط نظر شخصی خودم را بصورت بی طرف  و بدور از تعصب بیان می کنم . 

+

بخش فرهنگ نهفته در زبان انگلیسی , به بررسی فرهنگ پنهانی و مخفیانه ی درون زبان و ادبیات انگلیسی و مردم انگلیسی زبان  می پردازد . 

+

+

+

نکته :  کلمات کلیدی نیز براساس موضوعات وبلاگ , تعیین خواهند شد . 

+

+

علی الحساب , این تغییرات جدید را در نظر گرفته ام . 

++ از این به بعد تمامی پستهای وبلاگ گلاسری  و کلمات کلیدی وبلاگ , مطابق با این موضوعات , دسته بندی و منتشر  می شوند . 

+

++ اگر خدا عمری بدهد  و  وقت کافی داشته باشم انشاا...  محتوای وبلاگ گلاسری را  طبق این تغییرات جدید بازنویسی می کنم و پستهای جدید را هم اگر خدا بخواهد طبق همین دسته بندی منتشر خواهم کرد . 

++ اگر از دنیا رفتم ( که خواهم رفت )  وبلاگ گلاسری متعلق به شماست و شما می توانید محتوای درون این وبلاگ را هرطور که خودتان صلاح می دانید بازنویسی یا مدیریت کنید . 

+

+

+

+

علی صمدی - وبلاگ گلاسری 

http://glossary.blog.ir