بنام خدا

 

 

The-Weblog-Of-Glossary

 
وبلاگ  گلاسری  مکانی  برای آموزش  ادبیات  انگلیسی  می باشد.
+
وبلاگ گلاسری براساس رشته ی  ادبیات انگلیسی ، محتوای آموزشی تولید می کند لذا در این وبلاگ ، عملا به ترجمه ی شفاهی یا ترجمه ی نوار یا فیلم یا مکالمه یا تلفظ  پرداخته نمی شود   بلکه  روی مباحث ادبی زبان انگلیسی  بحث می شود .

+
لغت  glossary  به معنای فهرست لغات فنی  می باشد . ولی در  این وبلاگ ، من همه ی لغات انگلیسی  را  تا حد توانم  فهرست می کنم و  البته سعی می کنم بیشتر روی لغات و اصطلاحات ادبی تمرکز کنم .
+
در دیکشنری معروف  بابیلون (babylon)  هزاران فایل با پسوند  BGL  وجود دارند که هرکدام حاوی اطلاعات فراوان در مورد تک تک لغات زبان انگلیسی می باشند .
+
به این فایلها  اصطلاحا   گلاسری  (glossary)  گفته می شود .
+
وبلاگ گلاسری روی لغات زبان انگلیسی تمرکز می کند . یعنی  فهرستی از همه ی لغات زبان انگلیسی را همراه با معنای آنها  ارائه می دهد .  البته  تلفظ لغات ، لحاظ نمی شود .
+
اگرچه وبلاگ گلاسری مکانی برای لیست کردن لغات زبان انگلیسی است ولی قصد دارد در آینده ، سایر موضوعات مربوط به  رشته ی ادبیات انگلیسی را نیز پوشش دهد .
یعنی علاوه بر نمایش لیست الفبایی لغات زبان انگلیسی ،  به تدریس  گرامر زبان انگلیسی ، درک مطلب ، داستانهای انگلیسی و سایر موضوعات مربوط به رشته ی   ادبیات انگلیسی نیز می پردازد .
+

لازم به ذکر است که طبق جدیدترین تصمیمگیری که نتیجه ی مشورت با برخی بلاگرهای محترم بود ، تصمیم گرفتم که  در باب موضوعات مختلف ادبیات انگلیسی از کلمات کلیدی متنوع استفاده کنم  و عملا طبق این کلمات ، وبلاگ گلاسری را به یک وبلاگ تخصصی رشته ی  ادبیات انگلیسی تبدیل کنم .
+
برخی بلاگرهای محترم از اینجانب درخواست کردند که تلفظ لغات زبان انگلیسی را نیز بنویسم که متاسفانه بدلایل مختلف قادر به برآورده کردن خواسته ی این عزیزان نیستم .
+
وبلاگ گلاسری براساس رشته ی  ادبیات انگلیسی محتوا تولید می کند و همانطور که می دانید در رشته ی زبان و ادبیات انگلیسی ، چیزی بنام تلفظ و مکالمه وجود ندارد و در بحث ترجمه هم ، فقط متون ادبی ترجمه  می شوند .
+
 لذا عملا در وبلاگ گلاسری ،  تلفظ لغات انگلیسی و  مکالمه  و ترجمه ی فیلم و نوار  انجام نمی شود .
+
 این تصمیم جدید  برای آنست که همه  از جمله موتورهای جستجوگر دقیقا بدانند که وبلاگ گلاسری     فقط  روی زبان و  ادبیات انگلیسی تمرکز کرده و کاری به ترجمه ی  شفاهی  و  مکالمه و تلفظ لغات انگلیسی ندارد  و در بحث ترجمه نیز فقط متون ادبی در این وبلاگ ترجمه خواهند شد .
+
 در تهیه ی   فهرست لغات  انگلیسی سعی می شود از دیکشنری های مختلف  در کنار دیکشنری بابیلون استفاده شود تا همه ی لغات فهرستبندی و معرفی شوند .
+
البته فعلا از دیکشنری شتاب لش  محصول شرکت ایرانی شتاب تک  برای فهرست بندی لغات زبان انگلیسی استفاده می کنم .
+
 در این اثنا  امکان دارد برخی لغات از قلم بیفتند که امری طبیعی است زیرا تعداد لغات و اصطلاحات زبان انگلیسی بسیار بسیار زیاد است (در حد چند میلیون لغت )  و هر روز بر تعداد این لغات افزوده می شود و برخی دیکشنریها  برخی لغات و اصطلاحات زبان انگلیسی را در بانک اطلاعاتی خود ندارند و امکان افزودن  لغت جدید به این دیکشنری ها  وجود ندارد . بنابراین  طبیعی است که برخی لغات فراموش شوند . کما اینکه حتی بزرگترین لغت شناسان که دیکشنری های بزرگ و معروف ساخته اند بسیاری از لغات را فهرست نکرده اند که بدلیل فراموشی این لغات  می باشد .
+
+
نکته ی مهم:
 
وبلاگ گلاسری از تاریخ  10  آذر  1397  براساس  رشته ی زبان و ادبیات انگلیسی  ، محتوا تولید می کند .  

+
 
نکته ی مهم: 
   
من پس  از بررسی چند دیکشنری مختلف از جمله بابیلون و لینگوسافت ، و دانشجو و زد دیکشنری و   شتاب لش و ......  به این نتیجه رسیدم که بهتر است  فهرست لغات زبان انگلیسی را از دیکشنری شتاب لش که محصول شرکت شتاب تک می باشد  استخراج نمایم .
دیکشری شتاب لش  محصول شرکت شتاب تک  ،  یک دیکشنری بسیار بسیار سریع است و در مدت 1 ثانیه سریعا  لود شده و در کمتر از 1 ثانیه  معنای لغت انگلیسی را به من نشان می دهد و عملا در وقت  صرفه جویی می کند  همچنین   پس از هربار بستن و باز کردن،   لغتی را که اخرین بار جستجو کرده ام را به من نشان می دهد .
اینطوری می فهمم که لغت بعدی که باید در وبلاگم بنویسم کدام لغت است و عملا ترتیب الفبایی حفظ می شود .
ضمن اینکه این دیکشنری لیست لغات را همان ابتدا به من نشان می دهد و عملا کار من برای جستجوی لغات انگلیسی ، آسانتر می شود .
+
+
بنابراین  من در تهیه فهرست لغات انگلیسی  از  دیکشنری  شتاب لش استفاده می کنم .
+
یعنی منبع محتویات وبلاگ گلاسری ، دیکشنری شتاب لش  محصول شرکت  شتاب تک  می باشد .
+
+
نکته  ی مهم:
 اسامی پستهای وبلاگ گلاسری براساس لغات انگلیسی دیکشنری شتاب لش محصول شرکت شتاب تک   تعیین خواهد شد .
+
+
+ +  طبق جدیدترین تغییرات ( 10 آذر 1397 )   ، اسامی  پستهای وبلاگ گلاسری براساس مطالب مربوط به رشته ی زبان و ادبیات انگلیسی  تعیین خواهد شد .

سایت رسمی شرکت شتاب تک ( سازنده ی دیکشنری شتاب لش ):
+
+
علی صمدی  -  مدیر وبلاگ  گلاسری   

 
 
 
 
 کپی برداری  از مطالب وبلاگ  گلاسری  ،    با  یا  بدون  ذکر منبع  ،  مجاز و آزاد است .