بنام خدا

 

 

The-Weblog-Of-Glossary

 
وبلاگ  گلاسری  مکانی  برای معرفی لغات  انگلیسی می باشد.
+
لغت  glossary  به معنای فهرست لغات فنی  می باشد .
+
در دیکشنری معروف  بابیلون (babylon)  هزاران فایل با پسوند  BGL  وجود دارند که هرکدام حاوی اطلاعات فراوان در مورد تک تک لغات زبان انگلیسی می باشند .
+
به این فایلها  اصطلاحا   گلاسری  (glossary)  گفته می شود .
+
وبلاگ گلاسری روی لغات زبان انگلیسی تمرکز می کند . یعنی  فهرستی از همه ی لغات زبان انگلیسی را همراه با معنای آنها  ارائه می دهد .
+
بطور کلی وبلاگ گلاسری همانطور که از اسمش پیداست فقط روی فهرست  لغات انگلیسی تمرکز می کند و به سایر عناصر یادگیری زبان انگلیسی کاری ندارد .
+
درحقیقت وبلاگ گلاسری  ،  فقط روی فهرست لغات تمرکز دارد و عملا  بجز تهیه ی فهرست لغات زبان انگلیسی کار دیگری انجام نمی دهد .
+
 این تصمیم جدید  برای آنست که همه  از جمله موتورهای جستجوگر دقیقا بدانند که وبلاگ گلاسری در مورد  فهرست لغات انگلیسی  مطلب ارائه می کند  تا از سایر وبلاگهایی که در کار تدریس زبان انگلیسی هستند  متمایز شود .
+
 در تهیه ی  این فهرست لغات سعی می شود از دیکشنری های مختلف  در کنار دیکشنری بابیلون استفاده شود تا همه ی لغات فهرستبندی و معرفی شوند .
+
البته فعلا از دیکشنری شتاب لش  محصول شرکت ایرانی شتاب تک  برای فهرست بندی لغات زبان انگلیسی استفاده می کنم .
+
 در این اثنا  امکان دارد برخی لغات از قلم بیفتند که امری طبیعی است زیرا تعداد لغات و اصطلاحات زبان انگلیسی بسیار بسیار زیاد است (در حد چند میلیون لغت )  و هر روز بر تعداد این لغات افزوده می شود و برخی دیکشنریها  برخی لغات و اصطلاحات زبان انگلیسی را در بانک اطلاعاتی خود ندارند و امکان افزودن  لغت جدید به این دیکشنری ها  وجود ندارد . بنابراین  طبیعی است که برخی لغات فراموش شوند . کما اینکه حتی بزرگترین لغت شناسان که دیکشنری های بزرگ و معروف ساخته اند بسیاری از لغات را فهرست نکرده اند که بدلیل فراموشی این لغات  می باشد .
+
+
نکته ی مهم:
وبلاگ گلاسری همانطور که از نامش پیداست فهرست لغات انگلیسی را ارائه می دهد اما  بدلایل فنی  بجای لغت  dictionary  از  لغت  glossary  برای نامگذاری این وبلاگ  استفاده شده است .
+
 
نکته ی مهم: 
   
من پس  از بررسی چند دیکشنری مختلف از جمله بابیلون و لینگوسافت ، و دانشجو و زد دیکشنری و   شتاب لش و ......  به این نتیجه رسیدم که بهتر است  فهرست لغات زبان انگلیسی را از دیکشنری شتاب لش که محصول شرکت شتاب تک می باشد  استخراج نمایم .
دیکشری شتاب لش  محصول شرکت شتاب تک  ،  یک دیکشنری بسیار بسیار سریع است و در مدت 1 ثانیه سریعا  لود شده و در کمتر از 1 ثانیه  معنای لغت انگلیسی را به من نشان می دهد و عملا در وقت  صرفه جویی می کند  همچنین   پس از هربار بستن و باز کردن،   لغتی را که اخرین بار جستجو کرده ام را به من نشان می دهد .
اینطوری می فهمم که لغت بعدی که باید در وبلاگم بنویسم کدام لغت است و عملا ترتیب الفبایی حفظ می شود .
ضمن اینکه این دیکشنری لیست لغات را همان ابتدا به من نشان می دهد و عملا کار من برای جستجوی لغات انگلیسی ، آسانتر می شود .
+
+
بنابراین  من در تهیه فهرست لغات انگلیسی  از  دیکشنری  شتاب لش استفاده می کنم .
+
یعنی منبع محتویات وبلاگ گلاسری ، دیکشنری شتاب لش  محصول شرکت  شتاب تک  می باشد .
+
+
نکته  ی مهم:
 اسامی پستهای وبلاگ گلاسری براساس لغات انگلیسی دیکشنری شتاب لش محصول شرکت شتاب تک   تعیین خواهد شد .
+
سایت رسمی شرکت شتاب تک ( سازنده ی دیکشنری شتاب لش ):
+
+
علی صمدی  -  مدیر وبلاگ  گلاسری   
+
 
 
 
 
 
 کپی برداری  از مطالب وبلاگ گلاسری  با ذکر منبع  و لینک مستقیم به  آدرس وبلاگ  ,   مجاز می باشد. 
 
 
 
 Ali  samady -  Iran